Rok 2023

bg wtz

zajawka olimp2Tak naprawdę to pierwszy dzień Olimpiady Radości jest zawsze tylko przygrywką do prawdziwych olimpijskich zmagań, jakie towarzyszą nam w drugim dniu zawodów. Zabawy i konkursy przeprowadzane w sposób raczej rekreacyjny ustępują wtedy miejsca tradycyjnym dyscyplinom sportowym. W tym roku zawodnicy rywalizowali ze sobą o miano najlepszych w tenisie stołowym, w bocce, w badmintonie, w rzucaniu do tarczy – czyli w darcie oraz w ulubionych przez wszystkich grze w stołowe piłkarzyki. W związku z naszym jubileuszem, bo nasze zawody odbywały się już po raz dwudziesty piąty, uroczysta ceremonia otwarcia olimpiady z udziałem postaci w antycznych strojach została powtórzona. Na maszt raz jeszcze wciągnięto flagę olimpijską, a przy dźwiękach hymnu olimpijskiego ponownie zapalono olimpijski znicz. Ceremonii dopełnił, otwierając ostatecznie zawody, dyrektor Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – pan Jan Wroński.

Wśród zaproszonych gości, którzy tego dnia również dopisali byli również: pani Anna Krzysteczko – zastępca Prezydenta Miasta Ruda Śląska, pan Marcin Chroszcz – dyrektor Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, pan Daniel Binda – zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Katowickiej, pani Anita Grobelczyk, pełniąca w naszym mieście funkcję pełnomocnika prezydenta ds. osób niepełnosprawnych, pani Karina Kaczyńska – zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej oraz pan Jan Zieliński – pełnomocnik Marszałka Województwa Śląskiego ds. osób niepełnosprawnych.

Nasi goście podczas ceremonii otwarcia przywitali niepełnosprawnych sportowców reprezentujących wiele śląskich miast. Otrzymali też okolicznościowe statuetki zaprojektowane specjalnie na tę okazję przez Dariusza Sitko – dyrektora naszego Ośrodka. Statuetkę otrzymał również pan Sławomir Szudy, pełniący funkcję kierownika Hali MOSiR w Halembie, jako podziękowanie dla wszystkich pracowników za wiele lat bardzo dobrej współpracy między nami. Nasza olimpiada to nie tylko sportowa rywalizacja. Nie zabrakło również akcentów kulturalnych. Spotkanie sportowców uświetniła wystawa fotograficzna ukazująca minione edycje naszej imprezy. Przyglądający się pracom wyeksponowanym w holu głównym mogli odnaleźć siebie i swoich kolegów na licznie wystawionych zdjęciach. Nie zapomnieliśmy o pierwszych potrzebach naszych gości przygotowując dla nich ciepły i pożywny posiłek. Podobnie jak w pierwszym dniu wszyscy wyjechali z Halemby z medalami. Uzupełnieniem okolicznościowych krążków były nagrody rzeczowe w postaci jubileuszowych koszulek, jakie otrzymali wszyscy uczestniczący w naszych zawodach. Wszystko to było możliwe dzięki wsparciu jakie otrzymaliśmy z instytucji dostrzegających naszą imprezę jako wartościową i dobrze służącą osobom z niepełnosprawnościami. Szczególne podziękowania należą się Samorządowi Województwa Śląskiego i Państwowemu Funduszowi Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Miastu Ruda Śląska, bo to od nich otrzymaliśmy wsparcie finansowe, konieczne do przeprowadzenia olimpiady. Dziękujemy również, i to tak podwójnie, bo za dwa dni pomocy, wspaniałym wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej nr 27 im. Jana Pawła II. Ich pomoc i zaangażowanie było na najwyższym możliwym poziomie. Z tej szkoły przybyli do nas również najbardziej zaangażowani kibice, którym gratulujemy wspaniałego dopingu. Na najwyższym poziomie wystąpili sportowcy, którzy żegnając się zapewniali, że w przyszłym roku znowu chętnie do przyjadą do Rudy Śląskiej. Nie ustępowali im pracownicy Ośrodka, którzy w ciągu dwóch dni dali z siebie wszystko. Bez nich nic by się nie wydarzyło. Wszystkim Bóg zapłać.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49