Co robimy poza Domem

bg dps

 W naszym Domu bardzo wiele się dzieje. Każdy może znaleźć tu jakieś zajęcie dla siebie. Nasze życie nie toczy się jednak tylko w obrębie budynku. Wielu z nas chodzi jeszcze do szkoły, niektórzy biorą udział w zajęciach Warsztatu Terapii Zajęciowej, a jeszcze inni pracują. Niektórzy w ZAZach, czyli w Zakładach Aktywności Zawodowej, niektórzy w Zakładach Pracy Chronionej, a niektórym udało się podjąć i utrzymać pracę na otwartym rynku pracy co jest ich wielkim sukcesem. Sukcesem można chyba również nazwać fakt, że w ciągu osiemnastu lat istnienia Ośrodka blisko dziewięćdziesięciu osobom z nim związanym, dzięki wsparciu i zaangażowaniu kadry, udało się podjąć pracę. Wśród nich jest również wielu mieszkańców naszego DPS.

Różne mamy zainteresowania. Jedni z nas lubią wybrać się do kina, teatru lub na koncert, inni wolą angażować się w sport. Są i tacy co nic nie lubią robić. Ci, co regularnie trenują różne dyscypliny lubią też jeździć na cudze mecze i na różne zawody sportowe. Każdy wyjazd to jakby wycieczka, a wycieczki lubią wszyscy. W naszym Domu dość często pojawiają się oferty wyjazdów. Czasem są to wyjazdy jednodniowe, czasem kilkudniowe, co jakiś czas organizowane są turnusy rehabilitacyjne, które trwają aż dwa tygodnie. Zawsze podczas takich wyjazdów towarzyszą nam opiekunowie, zatem czujemy się bezpieczni i zaopiekowani. Wiele wyjazdów finansowanych jest ze środków pochodzących z realizowanych przez Ośrodek specjalnych projektów. Mamy dzięki temu możliwość uczestniczenia w rajdach górskich, wyjazdach turystycznych i plenerach artystycznych, które odbywają się w różnych ciekawych miejscach. Każdy może wybrać coś dla siebie. Są również wyjazdy, szczególnie te kilkudniowe, za które musimy sami sobie zapłacić.     

Jest to zawsze oferta dla chętnych i decyzja o uczestniczeniu w takich wyjazdach zawsze należy do mieszkańców. Jesteśmy otwarci na kontakty ze środowiskiem. Cieszymy się jak ktoś nas odwiedza, podobnie jak sami lubimy jeździć w odwiedziny. Utrzymujemy przyjazne relacje z sąsiadującą z Ośrodkiem parafią, pobliskimi szkołami i przedszkolami. Jesteśmy przekonani, że radość takich spotkań ubogaca zawsze obydwie strony.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49