Nasze pasje

bg sds

Twórcze zajęcia integracyjne proponowane uczestnikom zajęć ŚDS w formie ukierunkowanej działalności klubowej pozwalają osobom w nich uczestniczącym na rozwijanie nie do końca jeszcze odkrytych uzdolnień oraz sprzyjają uwolnieniu posiadanych już pasji. Wśród propozycji kierowanych do osób zainteresowanych znalazły się:

1. Klub Ludzi Twórczych – skupiający osoby, które oprócz uczestnictwa w dobrej zabawie, chciałyby podzielić się z innymi osobami czymś od siebie. Może to będzie osobisty udział w małych formach scenicznych, może sięgnięcie w głąb duszy po poetyckie rymy, może oprawa multimedialna, a może…. , no cóż – nikt tak do końca nie wie, co na tych zajęciach wśród ludzi z pasją może się jeszcze wydarzyć.

2. Klub Smakosza – to obszar fantazji kulinarnych, ciągnący się poprzez bliskie i odległe kuchnie całego świata. Rozległa kraina przepisów, począwszy od prostych codziennych potraw dostępnych dla zwykłego zjadacza chleba, do równie prostych, aczkolwiek niecodziennych receptur z najdalszych zakątków ziemi.

3. Klub Rękodzieła – pozwoli uczestnikom na oswojenie się z nietypowymi technikami rękodzielniczymi, oraz tymi znanymi od pokoleń. Mamy głębokie przekonanie, że dzięki połączeniu pasji z kreatywnością przy zachowaniu wewnętrznej spójności powstaną prace unikatowe i bardzo osobiste, oddające charakter twórcy.

4. Klubowe zajęcia informatyczne – w przystępny sposób umożliwią uczestnikom zajęć nabywanie nowych i doskonalenie posiadanych umiejętności związanych z obsługą oprogramowania komputerowego, w tym edytorów tekstu, arkuszy kalkulacyjnych, programów do pracy z fotografią cyfrową i multimediami, itd.

5. Klubowe zajęcia fotograficzne – wprowadzą osoby w nich uczestniczące w pasjonujący świat fotografii cyfrowej. Rozszyfrowane zostaną tajemnice nie tylko fotografii szerokokątnej i fotografii w wymiarze makro, ale także fotografii studyjnej, plenerowej oraz nocnej.

6. Klubowe zajęcia rekreacyjno-sportowe – zapewne skupią uwagę osób dążących do uzyskania perfekcji w grach stolikowych i zdecydowanie zwiększą integrację grupy przy rozgrywkach zespołowych, takich jak: bocce, tenis, minigolf, itp. Pozwolą również zrelaksować zmęczone mięśnie podczas wycieczek i spacerów np. przy umiejętnym wykorzystaniu techniki Nordic Walking.

7. Klub Muzyczny – znana i lubiana przez uczestników zajęć ŚDS forma zajęć klubowych, pozwala każdemu na odnalezienie swojego kawałka muzycznego rytmu. W myśl znanych słów piosenki, że „…śpiewać każdy może…”, każda osoba uczestnicząca w zajęciach karaoke może samodzielnie lub z towarzyszącym jej chórkiem zaśpiewać ulubioną piosenkę wybraną z obszernej muzykoteki. Zajęcia z zakresu emisji głosu pozwalają nie tyko na obycie się z publicznością, ale również na zwiększenie poczucia własnej wartości, nabycie pewności siebie i co oczywiste zebranie zasłużonych oklasków oraz być może wykonanie solówki na bis.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49