Rok 2024

Zajawka Turniej piłkarski TGONW obiektach sportowych „Football ON” przy ul. Czarnoleśnej w Rudzie Śląskiej - Czarnym Lesie mieliśmy okazję bywać już wielokrotnie. Pierwszy raz jednak mieliśmy okazję się przekonać jak może być tam ciepło… Ale może po kolei… Jedną z pierwszych imprez wpisujących się w tegoroczny Tydzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami był zorganizowany przez działający przy naszym Ośrodku Klub Olimpiad Specjalnych „Halembianka” – XXII Śląski Turniej w Halowej Piłce Nożnej Olimpiad Specjalnych. Rozpoczęto, jak zawsze, od przeprowadzenia gier obserwowanych, które pozwoliły na zakwalifikowanie poszczególnych drużyn do odpowiednich grup sprawnościowych. Rozpoczęcie punktowanych gier poprzedziła ceremonia otwarcia, na której nie zabrakło przedstawicieli lokalnych władz samorządowych, a nawet wojewódzkich. Wprowadzono flagę, zabrzmiał hymn Olimpiad Specjalnych, wybrzmiały słowa przysięgi.

Oficjalnie zawody otworzył pan Michał Pierończyk – Prezydent Miasta Ruda Śląska. Duch sportowej rywalizacji towarzyszył rozgrywkom prowadzonym na aż trzech boiskach ze sztuczną nawierzchnią. Mimo, iż nie wszystkim było dane wygrać, ci którzy stanęli nieco niżej na podium też wyglądali na bardzo zadowolonych. Wszyscy odbierający medale z rąk pani wiceprezydent, Przewodniczącego Rady Miasta i jego zastępcy, przyjmowali je z uśmiechem. Nasi goście gratulowali sportowcom z całego serca. Tylko przez chwilę przebywając w hali, w której przy bezwietrznej tego dnia pogodzie panowały iście tropikalne warunki, naprawdę docenili wysiłek zawodników, którzy aby odebrać teraz medale biegali tu jakiś czas temu za piłką dając z siebie wszystko. Z podziwem ściskali ręce zawodnikom, ci zaś przyzwyczajeni już do panującej tu temperatury podziwiali dekorujących, którzy do końca pozostali w garniturach…


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49