Nasze kontakty z członkami Apostolstwa Chorych zawsze są oczekiwane i pełne pozytywnych emocji. Nie inaczej było tym razem. Przywitanie naszych aktorów z niektórymi uczestnikami rekolekcji przypominało spotkanie przynajmniej dobrych znajomych jeżeli nie bliskiej rodziny, której członkowie spotykają się w końcu po wielu latach. Serdeczność i życzliwość lała się strumieniami. Po rozłożeniu sprzętu zostaliśmy zaproszeni na pyszną kolację, po której uczestnicy rekolekcji powoli zaczęli zapełniać miejsca w Sali, w której mieli wystąpić nasi artyści. Tym razem, na specjalne życzenie księdza Wojtka, opowiedzieliśmy o naszych rekolekcjach, które miały miejsce w Wielkim Poście i o tym jak pod względem religijnym wygląda życie w naszym Ośrodku. Starania naszego kapelana i zachęcanie do praktyk religijnych, zaangażowanie dyrektora poprzez sztukę, czy organizowanie pielgrzymek, jak również działalność naszego muzycznego zespołu odzwierciedlały trzy historyjki przedstawione przez naszych aktorów.
Zostały one bardzo ciepło przyjęte przez widownię, która gromkimi i długimi brawami dała do zrozumienia, że liczy na więcej. Nie zawiedliśmy ich. Zespół „Od Serca” miał przygotowane pieśni i piosenki poświęcone Matce Bożej, które sprawiły, że włączając się do ich śpiewania wszyscy obecni wzięli udział w spontanicznym dość nowatorskim nabożeństwie majowym, w którym nie zabrakło ani oklasków ani tańców. Niektórzy ze łzami w oczach śpiewali nieśmiertelną i przepiękną pieśń „ Panience na dobranoc” powierzając jej opiece wszystkich ludzi na świecie. Dziękujemy za zaproszenie. Z Wami i u Was czujemy się jak w Domu. Czujemy się przez was kochani. Wiedzcie, że z wzajemnością.